FAQ, czyli Wasze najczęściej zadawane pytania
Czy na przymiarkę trzeba się umawiać?
Tak, wprowadziłyśmy umawianie wizyt nie tylko na soboty, ale również w tygodniu, żeby Wasze przymiarki odbywały się w jak najbardziej komfortowych warunkach. Wizytę można umówić telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem wiadomości na Facebooku czy Instagramie.
Ile osób może mi towarzyszyć w czasie wizyty w salonie?
Trzy. Maseczki ochronne nie są wymagane, lecz mile widziane. W salonie dostępny jest również płyn odkażający. Ograniczenie liczby osób towarzyszących do minimum zaufanego grona wpłynie pozytywnie na pewność w podjęciu decyzji o wyborze sukni. Pamiętajcie, że to Wasza wymarzona suknia, Wasz ślub i ostatecznie Wasz wybór!
Czy przymiarki są płatne?
Nie, zapraszamy na bezpłatne przymiarki.
Czy znajdę w ofercie bardzo duże/bardzo małe rozmiary sukni?
Tak! Uważamy, że każda z Was jest piękna, niezależnie od sylwetki oraz, że etap przymiarki sukni powinien być jak najbardziej komfortowy. Dlatego staramy się, żeby w ofercie była różnorodność rozmiarów, co pozwoli na większy wybór sukni już na etapie przymiarek. W salonie są zazwyczaj dostępne rozmiary od 34 do około 52.
Czy będę mogła zrobić zdjęcie podczas przymiarki sukni?
Nie robimy z tym problemu, nawet same pomagamy zrobić, chociaż nie polecamy. Amatorskie zdjęcie przy niekoniecznie dobrym odwzorowaniu kolorów przez aparat i dobrej pozie mogą nieco zniechęcić, dlatego zawsze powtarzamy, że oprócz zdjęć zawsze lepiej jest sobie zostawić w pamięci obraz na żywo i emocje, które towarzyszyły przymiarce konkretnej sukni. Kwestią sumienia jest, czy zdjęcie będzie potrzebne po to, żeby nieuczciwie ukraść projekt sukni naszych zdolnych pań projektantek, czy do podjęcia ostatecznej decyzji o powrocie do naszego salonu.
Jak długo trwają przymiarki? Ile sukni będę mogła przymierzyć?
Spotkanie trwa godzinkę zegarową i z doświadczenia powiemy, że to wystarczający czas, nawet w przypadku pierwszych przymiarek. Jesteśmy dla Was, poświęcamy Wam tyle uwagi, ile trzeba, tak, żebyście mogły przymierzyć wszystkie suknie, jakie sobie wymarzycie.
Czy do przymiarki muszę się przygotować?
Wskazane jest mieć przy sobie dobry humor i szeroki uśmiech! Jedynie co, to polecamy bezszwową, cielistą bieliznę z podwyższonym stanem – suknie przy niej ładnie się układają w okolicy talli i bioder. Można też wziąć ze sobą swoje ulubione butki na obcasie, choć w razie potrzeby udostępniamy kilka par o różnych rozmiarach.
Jakie suknie są dostępne w salonie?
W salonie są dostępne trzy typy sukni. Suknie z najnowszych kolekcji, które są szyte na zamówienie po zdjęciu miary. Suknie nowe, dostępne w jednym egzemplarzu, tak zwane „z wieszaka” oraz suknie z drugiej ręki przyniesione przez szczęśliwe już mężatki. Dwa ostatnie typy sukni krawcowa stylistka dopasowuje do sylwetki na miejscu.
Gdzie są szyte suknie? Czy mogę gdzieś zobaczyć katalog producenta?
Szyjemy w Polsce! Współpracujemy ze wspaniałymi paniami projektantkami, które mają swoje niewielkie zakłady w Polsce. Nie znajdziecie u nas popularnych w innych salonach marek, chyba że pośród sukni z drugiej ręki. Wszystkie kolekcje są unikatowe, przygotowywane z myślą o salonie BLANCA. W żadnym innym salonie ich nie ma, dlatego też nigdzie nie ma katalogów. Suknie fotografujemy same lub współpracujemy ze wspaniałymi lokalnymi fotografkami.
Czy możliwe jest kupno sukni wysyłkowo?
W tej chwili nie, zapraszamy do salonu w celu wyboru wymarzonej sukni ślubnej. Same też będziemy spokojniejsze, jeśli wypuścimy Was na ślub i przyjęcie weselne, będąc pewne, że wprowadziłyśmy poprawki krawieckie prawidłowo i że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.
Kiedy należy zacząć wybierać suknię ślubną?
Dobrze jest zacząć rozglądać się za suknią ślubną około rok przed planowaną datą ślubu. Ostateczny termin zamówienia sukni to około 5-6 miesięcy przed planowaną datą ślubu. W ekstremalnych przypadkach zdążałyśmy ze wszystkim i w 3-4 miesiące.
Czy suknię mogę zmodyfikować zgodnie z własnymi preferencjami?
Oczywiście! Wszystko w miarę rozsądku. Suknie z nowej kolekcji można dowolnie modyfikować, na przykład dodając lub usuwając warstwę brokatu, zmieniając dekolt, dodając rękaw, zamieniając spódnicę tiulową na muślinową. Suknie dostępne w jednym egzemplarzu – te wyprzedażowe i z drugiej ręki – też można modyfikować. Wszystko jest kwestią omówienia szczegółów podczas przymiarek.
Czy poprawki krawieckie sukni są dodatkowo płatne?
Nie. O wszelkie poprawki krawieckie i dopasowanie sukni do sylwetki dbamy bez żadnych dodatkowych opłat.
Czy zadatek przepada, jeśli zdecydujemy się przełożyć datę ślubu?
Absolutnie nie, zadatek nie przepada. Wasze wymarzone suknie przechowamy tak długo, jak będzie trzeba – przełożenie daty ślubu nie ma znaczenia. Zadatek „przepada” tylko w konsekwencji rezygnacji z zamówienia, na przykład na skutek rozmyślenia się.
Czy w salonie można zapłacić kartą?
Tak, w salonie można zapłacić zarówno gotówką, jak i kartą lub BLIKiem za pośrednictwem terminala.
Czy muszę zapłacić całość kwoty przy zamówieniu?
Tylko w przypadku sukien z drugiej ręki. W przypadku sukni szytej na miarę zadatek wynosi 1500 zł, a resztę kwoty należy zapłacić przy pierwszej przymiarce gotowej sukni. Natomiast w przypadku sukni wyprzedażowych – zadatek wynosi 1000 zł, a resztę należy uiścić do 7 dni roboczych.
Czy przechowanie sukni jest dodatkowo płatne?
Nie. O przechowanie sukni dbamy bez żadnych dodatkowych opłat.
Co dalej po złożeniu zamówienia na suknię?
Gratulacje, stałyście się posiadaczkami wymarzonej sukni ślubnej! Miarę do szycia możemy ściagnąć od razu, choć w przypadku częstych zmian sylwetki, najpóźniej dobrze jest to zrobić na około cztery miesiące przed planowaną datą ślubu. Na około miesiąc przed planowaną datą ślubu do salonu dostarczana jest suknia, o czym informujemy i umawiamy z Wami spotkanie. Prosimy, abyście wzięły już na nie butki ślubne i bieliznę ślubną. Na spotkaniu zaznaczamy wszelkie jeszcze drobne poprawki. Dobieramy dodatki – welon, biżuterię i okrycie. Zazwyczaj nie ma potrzeby drugiej miary i suknia jest gotowa do odbioru w dogodnym dniu. Jeśli natomiast jest potrzeba, dokonujemy korekty sukni tyle razy, ile będzie trzeba.
Kiedy będę mogła odebrać gotową suknię?
Odbiór sukni na zamówienie jest ustalany indywidualnie. Suknie dostępne w jednym egzemplarzu – wyprzedażowe i z drugiej ręki – są gotowe do zabrania od razu po zakupie, zawsze jednak warto zostawić nam je jeszcze na chwilę, abyśmy mogły zadbać o dopasowanie ich do sylwetki. Zajmuje to zwykle nie dłużej niż dwa-trzy tygodnie.
Czy mogę wypożyczyć suknię ślubną?
Nie, na ten moment prowadzimy tylko i wyłącznie sprzedaż sukni ślubnych.
Jakie korzyści płyną z kupna sukni komisowej?
Całe mnóstwo. Wizyty i przymiarki w prywatnych progach sprzedających mogą być krępujące i uciążliwe. W salonie suknie z drugiej ręki są pięknie wyeksponowane, przymiarka odbywa się pod czujnym okiem krawcowej stylistki, która ocenia od razu, co należy poprawić czy dopasować – pozostajecie więc w bezpiecznych rękach od samego początku. Wszelkie przeróbki krawieckie są bezpłatne, a ceny samych sukni bardzo atrakcyjne. Do tego dbacie o środowisko, dając ponowne życie używanej kreacji! ♡
Czy mogę oddać używaną suknię do skupu?
Nie prowadzimy skupu. Przyjmujemy suknie do sprzedaży komisowej. Panie chętne na oddanie sukni do sprzedaży komisowej zapraszamy do salonu na spotkanie z z nami, gdzie dokonujemy oględzin sukni i wprowadzamy ją już ewentualnie do sprzedaży. Ustalony przy podpisywaniu umowy zysk wypłacany jest po udanej sprzedaży sukni. Sama suknia powinna być wyprana, w jak najlepszym stanie – złota zasada brzmi: oddaj suknię taką, jaką sama chciałabyś kupić!
Jakie są korzyści z oddania sukni do sprzedaży komisowej?
Długo by wymieniać! Najważniejsze jest to, że dajecie Waszym sukniom ślubnym szansę zostać dostrzeżoną przez przyszłe panny młode, a im wcześniej tym lepiej! Przejmujemy na siebie obowiązek promocji Waszych sukni, przymiarek w salonie (Nareszcie koniec umawiania wizyt w prywatnych progach!), przeróbek krawieckich i dopasowania sukni do sylwetki nowej właścicielki. Naprawdę warto – obecnie połowa zamówień na suknie to właśnie kupno sukni z drugiej ręki, a szafy komisowe są tak samo chętnie oglądane jak te z nową kolekcją.
Jaki jest minimalny czas oddania sukni do sprzedaży komisowej?
Według regulaminu trzy miesiące z możliwością przedłużenia. W tym czasie ze wszystkich sił staramy się, żeby w Waszych sukniach zakochały się nowe właścicielki, szczęśliwe przyszłe panny młode!
Co się dzieje, gdy moja suknia zostanie sprzedana?
Suknia zyskuje nowe życie i szansę na jeszcze jedną piękną historię związaną ze ślubem i weselem, a oczywiście Wy otrzymujecie od nas kwotę, która została ustalona przy podpisywaniu umowy komisowej.
Czy mogę przynieść do przeróbki krawieckiej suknię z innego salonu? Co krawcowa stylistka szyje?
Tak, chociaż pod tym względem preferujemy sezon zimowy. A co szyje? Wszystko to, czego podejmie się po indywidualnych konsultacjach. Sukienka na studniówkę, spodnie – przynieście materiał, a wyczarujemy z tego cudo! Krawcowa przyszyje też guzik, wymieni zamek w kurtce narciarskiej, skróci spodnie. Zapraszamy serdecznie!
Dodatkowe pytania? Prosimy o kontakt e-mailowy, telefoniczny lub poprzez któryś kanał społecznościowy.