Sprzedaż wysyłkowa i instrukcja zdjęcia miary

Wiemy, że nie zawsze istnieje możliwość odwiedzenia nas w salonie stacjonarnym, dlatego przygotowałyśmy możliwość zamówienia sukni wysyłkowo. Prosimy w tej sprawie o kontakt w celu ustalenia wszelkich szczegółów i przesłania dokumentów sprzedażowych. Omówimy również ewentualne modyfikacje w projekcie sukni, a potem też, przed szyciem sukni, upewnimy się, czy miara na pewno została dobrze zdjęta. Gotową suknię wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Do realizacji zamówienia będziemy potrzebowały zdjętej miary – formularz zawsze dołączamy do umowy. Miarę można ściągnąć samodzielnie lub za pomocą krawcowej, która zrobi to za symboliczną opłatą. Poniżej znajduje się instrukcja zdjęcia niezbędnych miar.

Ustalając, ile czasu wcześniej należy zamówić suknię, prosimy o wzięcie pod uwagę nie tylko naszych terminów, czyli do 16 tygodni czasu realizacji, ale również czas na drobne poprawki (typu skrócenie spódnicy z uwzględnieniem butów ślubnych) u lokalnej krawcowej, które mogą zająć nawet 3-4 tygodnie.

Instrukcja samodzielnego zdjęcia miary

Miarę należy zdejmować w nieopinającej bieliźnie i ulubionym biustonoszu bez dużych wkładek push-up. W talii można zawiązać tasiemkę dla lepszej orientacji punktów na ciele.

1

Obwód biustu zmierz przez sutki zaraz pod pachami. Uważaj, żeby metr krawiecki nie wymknął się za wysoko lub za nisko na plecach – powinien przylegać do pleców równo z biustem. Analogicznie zmierz obwód pod biustem oddychając miarowo.

2

Obwód talii to najwęższe miejsce tułowia nieco wyżej pępka. Zmierz również obwód bioder – najszersze miejsce tułowia na wysokości pośladków.

3

Odległość od talii do kolan zmierz, stojąc wyprostowana. Przy mierzeniu odległości od talii do podłoża pamiętaj o dodaniu wysokości obcasa buta, który będziesz chciała założyć do sukni, najlepiej z zapasem – suknię zawsze można skrócić do pożądanej długości.

4

Nie odrywając metra krawieckiego od nasady szyi zdejmij trzy miary: odległość od ramienia do wierzchołka piersi zmierz do sutka. Odległość od ramienia do punktu pod biustem – zmierz, sięgając tym razem pod pierś. Długość przodu zmierzysz, sięgając metrem od nasady szyi do talii, prowadząc taśmę przez pierś.

5

Szerokość pleców to odległość od jednego środka pachy do drugiego przechodząca przez plecy, natomiast szerokość przodu to odległość od jednego środka pachy do drugiego przechodząca przez sutki. Pamiętaj o rozluźnionych, opuszczonych ramionach. Suma obu tych miar powinna być równa obwodowi biustu.

6

Długość tyłu zmierz wzdłuż kręgosłupa, zaczynając najbardziej wystającego kręgu szyjnego u nasady szyi, kończąc na talii.

7

Długość rękawa zmierz na opuszczonym ramieniu, lekko rozluźnionym i ugiętym w łokciu, od szczytu ramienia do kości nadgarstka. Obwód ramienia zmierz w najszerszym miejscu bicepsa lekko przyciśniętym do ciała.