You are currently viewing Gładkie suknie ślubne – klasyczny wybór!

Gładkie suknie ślubne – klasyczny wybór!

Suknie ślubne wykonane z gładkich tkanin to świetny wybór dla wielbicielek minimalistycznych rozwiązań wpisujących się najczęściej w klasyczny styl glamour ślubu i wesela. Gładkie kreacje ślubne kuszą ponadczasowym charakterem i tym, że od wielu lat są na topie niemal w każdym roku obowiązujących kolekcji ślubnych.

Dlaczego gładka suknia ślubna?

Gładka suknia ślubna może zostać uszyta z matowych materiałów, ewentualnie lekko błyszczących, również może zostać ozdobiona niewielkimi naszyciami albo delikatnym paskiem w talii. Całkowicie gładki materiał będzie odpowiednią bazą pod bogate ozdoby biżuteryjne lub ciekawe buty ślubne.

Przyszłe panny młode coraz częściej decydują się na gładkie suknie ślubne, które zachwycają prostotą i elegancją. Takie suknie zazwyczaj szyte są z tkaniny mikado, matowej satyny lub nieciężkiego atłasu w nowoczesnym wydaniu. Gładka suknia ślubna sprawdzi się zarówno w kroju princessy, literki A i rybki, co daje duże możliwości wyboru fasonu odpowiednio pasującego do sylwetki.

Minimalistyczna ślubna kreacja wykonana z gładkiego materiału pozwala na wyeksponowanie urody panny młodej bez zbędnego przyćmienia detalami, które można znaleźć w sukniach uszytych z tiulu czy muślinu. Aby dodać lekkości tym klasycznym sukniom, projektanci często stosują rozwiązania w postaci rozcięcia na nogę, wyraźnego zaznaczenia talii lub pogłębienia dekoltu.

O czym warto pamiętać wybierając gładką suknię ślubną?

W przypadku gładkich sukni ślubnych ważną kwestią jest ich odpowiednie uszycie i dopasowanie do sylwetki – dotyczy to przede wszystkim rybek, które nie wybaczają niedociągnięć. W salonie BLANCA znajdziesz gładkie suknie z nowej kolekcji oraz z drugiej ręki, a poprawki krawieckie odbywają się już bez dodatkowych opłat. Jeśli podobnie jak my jesteś wielbicielką prostych krojów uszytych z gładkich tkanin – zapraszamy na przymiarki!

Zdjęcia własne

Spodobał ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz