You are currently viewing Biel niejedno ma imię

Biel niejedno ma imię

Kiedy myślimy o sukni ślubnej, zazwyczaj pierwsze co widzimy oczami wyobraźni to biała księżniczka. Jednak kolory sukni ślubnych to cała paleta – od najbardziej ekstrawaganckich i niespotykanych, przez beże, nude, kremy, aż po właśnie biele, które również mają swoje odcienie. Decyzja o tym, jaki z nich wybierzemy powinien być uzależniony od karnacji, koloru oczu i włosów.

Biel neutralna

Biel czysta, tj. neutralna pasuje do każdego typu urody. Korzystnie w niej wyglądają zarówno jasne blondynki o jasnej cerze i oczach, kobiety o lekko zaróżowionej skórze, rudowłose oraz szatynki i brunetki o porcelanowej, śniadej i oliwkowej cerze. Biel neutralna podkreśla wyrazistość kolorów każdej cery, włosów i tęczówki, nadaje świeżości i młodzieńczego blasku.

Biel ciepła

Nude, kremy, beże, ecru, ivory i śmietankowa biel – te odcienie sprawdzą się u pań o złocistej karnacji: jasnych i ciemnych blondynek, rudowłosych o niebieskich, zielonych i orzechowo-żółtych oczach. Ciepłe odcienie bieli nie sprawdzą się natomiast u kobiet o śniadej i ciemnej cerze – na przykład ecru „lubi” zlewać się z ciemną karnacją, przyćmiewając urodę panny młodej. Biel ciepła nie będzie też odpowiednia przy zaróżowionej i oliwkowej cerze.

Biel chłodna

Biel chłodna oraz blady, pudrowy odcień różu podkreśli urodę w typie „królewny śnieżki”, czyli porcelanowo jasną cerę, ciemne oczy i ciemne włosy, ale też urodę platynowych blondynek o szarych oczach, wszelkie zaróżowione karnacje i chłodny typ śniadej, oliwkowej i ciemnej cery.

Biel off-white

Biel złamana, czyli „kość słoniowa” to biel przełamana nieco szarością. Pięknie wygląda u pań z prawie każdym typu urody, zwłaszcza tych o oliwkowej skórze, ciemnych oczach i brązowych włosach, u brunetek z jasną lub ciemną karnacją i u rudowłosych. Niekorzystnie wygląda u karnacjach bardzo jasnych o różowawej, naczynkowej tonacji.

Taka jest wiedza „książkowa”, ale wiadomym jest, że typów urody jest bardzo dużo i czasami trudno jest określić do którego z nich dokładnie się przynależy. Najważniejszą zasadą jaką trzeba się kierować jest obserwacja własnego ciała i swoich reakcji podczas przymierzania sukni o różnych odcieniach bieli. Należy zwracać na bieżąco uwagę, czy cera wygląda zdrowo, czy oczy są rozpromienione, czy odcień sukni nie zlewa się lub nie gryzie się z kolorem skóry, czy kolor włosów ładnie współgra z kolorem bieli. Również biżuteria jest ważna – przy ciepłych tonacjach sprawdza się złota biżuteria, przy chłodnych już srebrna lub rose gold.

Zawsze powtarzamy, że przymiarki, przymiarki i jeszcze raz przymiarki są receptą na rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących wyboru sukni ślubnej i tę radę polecamy również w przypadku wyboru odcienia bieli. 🙂

Zdjęcia własne oraz Karoliny:

Karolina Zdebska Fotografia

Spodobał ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz