You are currently viewing Jaka suknia ślubna jest odpowiednia do figury gruszki – przyglądamy się różnym krojom!

Jaka suknia ślubna jest odpowiednia do figury gruszki – przyglądamy się różnym krojom!

Każda panna młoda marzy o wyjątkowej sukni ślubnej, która podkreśli jej naturalne piękno. Uważacie, że dla kobiet o figurze gruszki wybór odpowiedniej stanowi wyzwanie? Wcale nie! Wszystkie nasze gruszki uspokajamy – Wasza figura jest piękna, a Waszym kształtnym biodrom i wyraźnemu wcięciu w talii naprawdę można zazdrościć.

Figura gruszki, czyli jaka?

Figura gruszki charakteryzuje się krągłymi biodrami, zgrabym wcięciem w talii i niewielkimi ramionami i biustem. Jest więc zbliżona do najbardziej pożądanego kształtu sylwetki – klepsydry. W Polsce gruszka jest najczęściej występującym typem sylwetki.

Nasza główna rada przy wyborze sukni ślubnej dla gruszki

Przede wszystkim niech więcej dzieje się „na górze”! Aby zrównoważyć sylwetkę gruszki dobrze jest przyciągnąć spojrzenie w okolice gorsetu – warto skupić się na górnej części sukni. Można to zrobić błyszczącą koronką, falbankami, bufkami, rękawami hiszpańskimi czy naszytymi kwiatami 3D. Te elementy dodadzą objętości w okolicy ramion, tworząc optyczne wyrównanie proporcji między górną a dolną częścią ciała.

Jaki dekolt przy figurze gruszki?

Tak naprawdę sprawdzi się każdy rodzaj dekoltu, ale szczególnie polecamy dekolt karo, to znaczy kwadratowy, który nawet powstał z myślą o nieszerokich ramionach, i dekolt hiszpański, czyli nasz ulubiony dla gruszek! Dekolt karo pięknie wydłuży szyję, a przez poziomą linię optycznie zrównoważy ramiona z szerokimi biodrami. Natomiast dekolt hiszpański cudnie zaznaczy linię obojczyków i również w tym przypadku opadające rękawki zbalansują biodra.

Wybierz suknię z dobrze zaznaczoną talią

Podkreśl atut figury gruszki i zaznacz swoją fantastyczną talię! Wybierz rozłożystą spódnicę, literkę A lub księżniczkę, która ukryje biodra i uwydatni wcięcie w talii. Dobrze też, jeśli te okolice podkreśli się paseczkiem i zrezygnuje z przejść koronki z gorsetu na spódnicę. A może rybka lub syrenka? Czemu nie! Podobnie jak dla klepsydr, ten typ sukien też jest stworzony dla gruszek. Syreni fason doda proporcji figurze i stworzy harmonijny wygląd.

Czego unikać przy wyborze sukni ślubnej dla gruszki?

Dobrze jest unikać przede wszystkim krojów z odcięciem pod biustem, które zakrywają wcięcie w talii i sprawiają wrażenie, że figura jest masywniejsza. Także zdobień w okolicy bioder, przejść koronki z gorsetu na spódnicę, i przede wszystkim obniżonego stanu.

Podsumowując, wybór sukni ślubnej dla sylwetki gruszki opiera się na podkreśleniu atutów i stworzeniu harmonii proporcji. Kluczowe jest znalezienie sukni, która pięknie układa się na biodrach, podkreśla talię i przyciąga uwagę do górnej części ciała. Najważniejsze, żeby czuć się komfortowo i pewnie w wybranej sukni – a w tym celu zapraszamy na przymiarki do salonu BLANCA!

Zdjęcia własne i DOSE Juice

Spodobał ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz