You are currently viewing Jak prawidłowo przechowywać suknię ślubną? 4 złote rady!

Jak prawidłowo przechowywać suknię ślubną? 4 złote rady!

Do czasu odbioru sukni przechowywanie jej pozostaje w naszej gestii – żeby pomóc Wam w przygotowaniach do ślubu dbamy o prawidłowe jej przetrzymanie i wyprasowanie. Natomiast po ceremonii, kiedy emocje już opadają, suknia ślubna staje się dla Was sentymentalną pamiątką, prezentem dla bliskiej osoby albo przedmiotem przeznaczonym na sprzedaż. Niezależnie od tego, co chcecie zrobić z suknią ślubną, dobrze jest ją odpowiednio przechować, aby suknia nie uległa uszkodzeniom.

O czym warto pomyśleć przed schowaniem sukni?

Przed rozpoczęciem przechowywania sukni ślubnej ważne jest, aby była ona odpowiednio oczyszczona i naprawiona. Zawsze warto suknię dokładnie obejrzeć i jeżeli dostrzegamy jakieś uszkodzenia – dobrze jest zwrócić się do krawcowej, która takie uszkodzenia naprawi. Uszkodzenia sukien naprawiamy w salonie BLANCA (>>skontaktuj się z nami!). Przed schowaniem sukni obowiązkowo należy udać się do profesjonalnej pralni specjalizującej się w czyszczeniu sukien ślubnych. Pracownicy pralni mają odpowiednią wiedzę i doradzą, jaki typ czyszczenia będzie właściwy do danej tkaniny i zdobień sukni ślubnej, aby bezpiecznie usunąć wszelkie plamy i zabrudzenia z sukni i uniknąć jej zniszczenia.

W czym dobrze jest przechowywać suknię ślubną?

Wybór odpowiedniego opakowania jest kluczowy dla przechowywania sukni ślubnej. Przede wszystkim należy unikać plastikowych worków, które nie przepuszczają powietrza i narażają tkaniny na pleśń. Odpowiednie są pokrowce bawełniane lub kartonowe duże pudełka. Pokrowiec musi być na tyle długi, żeby spódnica sukni nie ulegała pomięciu, natomiast kartonowe pudełko powinno być szerokie i płaskie. Pamiętajmy też, że jeżeli suknia ślubna pozostaje w pokrowcu, obowiązkowo należy zawiesić ją na troczkach, aby delikatne koronki i siateczki nie uległy naciągnięciu.

Jakie jest odpowiednie miejsce przechowywania?

Suknia ślubna powinna być przechowywana w miejscu, które jest suche, czyste i dobrze wentylowane. Unikaj miejsc, gdzie może występować duża wilgotność, jak piwnice czy strychy. Opakowanie nie może być też wystawione na działanie słońca i mocnych zapachów, na przykład dymu tytoniowego czy zwierząt. Suknia ślubna w pokrowcu powinna mieć na tyle miejsca, żeby nie była zgnieciona, odpowiednia będzie na przykład duża szafa. Płaskie kartonowe pudełko można schować pod łóżkiem lub na dnie szafy.

A co z dodatkami?

Ostatnia rada od nas! Jeżeli już wiemy, w czym, gdzie i jak przechowywać suknię ślubną dobrze jest też pamiętać o przechowywaniu dodatków do sukni, na przykład biżuterii. Jeżeli chcemy schować biżuterię ślubną do pokrowca lub pudełka wraz z suknią ślubną, pamiętajmy o zawinięciu jej w tkaninę lub gruby papier, nim będzie ona miała styczność z suknią. Nawet metale szlachetne mogą z czasem ubrudzić materiały, więc nie ryzykujmy!

Suknia ślubna to niezwykle ważna pamiątka z dnia ślubu. Dlatego też warto zadbać o jej przechowywanie, aby zachować jej piękno i wartość sentymentalną na lata. Jeżeli suknia ślubna będzie przeznaczona na sprzedaż lub prezent też dobrze jest zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie. Pamiętajmy o wyczyszczeniu, opakowaniu z dobrej jakości materiałów, miejscu przechowywania, unikaniu światła i silnych zapachów. Dzięki tym prostym wskazówkom będzie można cieszyć się swoją suknią ślubną przez wiele lat.

Zdjęcia własne i aliona zueva

Spodobał ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz