You are currently viewing Rodzaje dekoltów w sukniach ślubnych

Rodzaje dekoltów w sukniach ślubnych

To, jaki dekolt wybierzesz w sukni ślubnej może mieć znaczący wpływ na odbiór Twojej sylwetki w ważnym dniu ślubu. Kształt dekoltu jest równie istotny co krój całej sukni. Dzięki sprytnym zabiegom w okolicy gorsetu można odjąć sobie kilogramów, wysmuklić szyję czy ramiona. Jakie rodzaje dekoltów są najczęściej spotykane w sukniach ślubnych?

Dekolt typu serduszko

Dekolt typu serduszko jest dość odważnym wyborem mocno eksponującym ramiona. Zwykle można go spotkać w kombinacji bez ramiączek lub z opuszczonymi ramiączkami na wzór hiszpański. Tego typu dekolt świetnie sprawdzi się dla kobiet z niewielkim lub średnim biustem, krótką szyją i drobnymi ramionami. Nie jest polecany przy dużym biuście i szerokich ramionach, ponieważ optycznie jeszcze bardziej je powiększy. Dekolt typu serduszko pięknie podkreśli szyję, obojczyki i ramiona.

Dekolt typu V

Dekolt typu V to klasyka w sama w sobie i jeden z nielicznych typów, której pasuje niemal każdej przyszłej pannie młodej. Dekolt w V eksponuje biust, wysmukla szyję i optycznie wydłuża całą sylwetkę. Polecany jest dla pań „przy kości”, z krótką szyją, szerokimi ramionami, dużym i średnim biustem.

Dekolt typu łódeczka

Dekolt typu łódeczka to proste wycięcie blisko szyi mogące też lekko odsłaniać ramiona. Dekolt łódeczka optycznie powiększa górne partie ciała, więc dobrze sprawdzi się dla kobiet z niewielkim biustem, drobnymi ramionami i smukłą szyją. Powinno się go unikać przede wszystkim przy krótkiej szyi i szerokich ramionach.

Dekolt typu carmen, czyli hiszpański

Dekolt charakteryzujący się osuniętymi lub opadającymi ramiączkami, często łączony również z falbankami. Świetnie sprawdzi się przy wyrównaniu proporcji sylwetki typu gruszka (szersze biodra, węższe ramiona), podkreślając też wąską talię. Powinno się go unikać przy zbyt szerokich ramionach i słabo zarysowanej lub szerokiej talii.

Znajomość typów dekoltów to z pewnością cenna wskazówka do kierowania się przy wyborze sukni ślubnej, ale jeśli podoba Ci się dekolt, który teoretycznie nie pasuje do Twojej sylwetki, nie oznacza, że nie możesz go wybrać! Duże znaczenie ma również fryzura – spięte włosy odsłonią szyję, wysmuklając ją, biżuteria – podobny efekt mają długie kolczyki czy wisiorek, a także okrycie na suknię. Najlepszą receptą jest przymierzenie kilku modeli sukni i sprawdzenie, z którym typem dekoltu czujesz się najlepiej. 🙂

Zdjęcia własne oraz Karoliny:

Karolina Zdebska Fotografia

Spodobał ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz