You are currently viewing Przesądy na temat sukien ślubnych – sprawdź, czy wszystkie znasz!

Przesądy na temat sukien ślubnych – sprawdź, czy wszystkie znasz!

Wybór odpowiedniej sukni stanowi kluczowy element ślubu dla panny młodej! Wokół sukien ślubnych od pokoleń krąży wiele przesądów i wierzeń – a traktowane z przymrużeniem oka lub czasami na poważnie – często wpływają świadomie lub nieświadomie na Wasze decyzje. Przyjrzyjmy się więc kilku popularnym przesądom na temat sukien ślubnych.

Suknia ślubna powinna być biała

Jednym z najbardziej znanych przesądów jest wiara, że suknie ślubne powinny być białe. Tradycyjnie uważa się, że kolor biały symbolizuje czystość i niewinność panny młodej. Dziś jednak wiele z Was wybiera suknie w różnych kolorach, takich jak ecru, kremowy czy pastelowy róż, które doskonale podkreślają Waszą osobowość i styl. Nieprzesądnym pannom młodym doradzamy zawsze nieco koloru dopasowanego do karnacji i typu urody!

Nie można kupować własnej sukni ślubnej

Istnieje przekonanie, że przyszła panna młoda nie powinna kupować swojej sukni ślubnej. Przesąd ostrzega, że płacenie za własną suknię ślubną przynosi pecha i przyszłe małżeństwo będzie nieszczęśliwe. Nie wnikamy w dzielenie się finansami, ale mamy nadzieję, że pozwolicie sobie na swobodę i dowolność przy wyborze kreacji ślubnej! 🙂

Noszenie sukni ślubnej przed ślubem przynosi pecha

Innym powszechnym przesądem jest przekonanie, że noszenie sukni ślubnej przed samym ślubem przynosi pecha. Niektórzy wierzą, że tylko w dniu ślubu powinna być po raz pierwszy założona. Przestrzeganie tego przesądu to jednak ryzyko, bo tak naprawdę przymierzenie sukni przed ślubem jest nie tylko zalecane, ale wręcz niezbędne! Pozwala to na dostosowanie sukni do sylwetki przyszłej panny młodej, wykonanie ewentualnych poprawek i sprawdzenie, czy suknia jest wygodna. Przymierzanie sukni przed ślubem pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w dniu ceremonii.

Suknia ślubna musi być nowa

Wielu ludzi wierzy, że suknia ślubna powinna być nowa, aby przynieść szczęście i pomyślność, a także symbolizować nowy rozdział w życiu przyszłej panny młodej. Według nich noszenie sukni ślubnej pochodzącej z wcześniejszego małżeństwa może przynieść nieszczęście. My z tym przesądem absolutnie się nie zgadzamy i uważamy, że warto dawać szansę sukniom z drugiej ręki ze względów finansowych i ekologicznych!

> Sprawdźcie piękne suknie z drugiej ręki dostępne w naszym salonie!

Przygotowanie sukni ślubnej powinno pozostać tajemnicą

Tradycja sugeruje, że przygotowanie sukni ślubnej musi być tajemnicą, a panna młoda nie powinna jej nikomu pokazywać przed dniem ślubu, bo może jej to przynieść pecha! Oznacza to też, że pod groźbą nieszczęścia panna młoda nie może jej również sama szyć. Jak dla nas to świetny argument, żebyście mogły odpocząć i zrelaksować się przed ślubem, a przygotowanie sukni pozostawić specjalistkom od zadań specjalnych z salonu BLANCA! 🙂

W sukni ślubnej muszą być zaszyte skarby

Zgodnie z tym przesądem, aby zapewnić małżeństwu dobrobyt i szczęście, trzeba zaszyć w sukni ślubnej ziarenko cukru i okruszek chleba. Możecie to zrobić same po odbiorze sukni lub poprosić o to nas – nie jest powiedziane, że pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi. 🙂

Co uważacie o wierzeniach związanych ze ślubem i weselem? Będziecie mieć na sobie coś starego, coś nowego, coś niebieskiego i coś pożyczonego? A może znacie inne, być może jakieś lokalne przesądy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Zdjęcia własne i Rikonavt

Spodobał ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz