You are currently viewing Suknia syrenka – u kogo się sprawdzi?

Suknia syrenka – u kogo się sprawdzi?

Suknia w typie rybki lub syrenki ma jeden z najbardziej kobiecych krojów podkreślających kobiece atuty. Wygląda efektownie, a jednocześnie elegancko, to świetna propozycja dla wielbicielek stylu glamour.

Kobiecość ukryta w kroju

Krój sukni charakteryzuje się wyjątkowym kształtem – dopasowanym na górze i rozszerzającym się ku dołowi w okolicy ud. Dół spódnicy może być bardziej lub mniej rozkloszowany. Rozszerzenie na wysokości uda pozwala na swobodne poruszanie się. Dolna część spódnicy przyciąga spojrzenia; zazwyczaj jest wykończona kilkoma warstwami tkanin, na przykład w sukni Birmani jest to kilka warstw tiulu i warstwa brokatu. Czasami spódnica przechodzi również w przedłużony tren. Góra rybki stanowi dopasowany gorset z rękawem lub bez.

Suknia uszyta z dobrej jakości materiałów i na wymiar nie powinna uciskać ani ograniczać ruchów. Dobrze jest suknię przetestować jeszcze na etapie przymiarek w salonie. W końcu Panna Młoda nie chciałaby jedynie stać i pięknie wyglądać, ale również zatańczyć, co wiążę się z pochyleniem czy poskokiem.

Dla kogo suknia syrenka?

Suknie tego typu najładniej układają się na sylwetkach w typie jak najbardziej zbliżonym do klepsydry bez znaczenia na rozmiar. Zarówno szczuplejsze panie, jak i te o większym rozmiarze nie muszą rezygnować z syrenek. Naturalne krągłości ładnie „wypełniają” suknię, a wyraźne wcięcie w talii zostaje podkreślone przez dopasowaną górę. Drobne niedoskonałości można poprawić bezszwową bielizną wyszczuplającą. Niestety panie o sylwetce w trójkąt lub jabłuszko mogą zginąć w sukni – wąskie biodra lub zaokrąglony brzuszek zostaną uwydatnione.

Niski wzrost wcale nie wyklucza ubrania sukni rybki. Należy tylko pamiętać, żeby przy niższych sylwetkach wybierać gładkie tkaniny, z nieco słabiej rozkloszowaną spódnicą, które jej nie obciążą. Bardzo zdobne, falbaniaste doły świetnie sprawdzą się u wyższych pań.

Jakie dodatki do sukni syrenki?

Tutaj polega się na zasadzie obowiązującej przy każdej sukni – im bardziej jest ona zdobna, tym biżuteria i dodatki powinny być skromniejsze, żeby jej nie zaćmiewać. Przy gładkich tkaninach dobrze jest pozwolić sobie na bogatszą biżuterię. Bukiet ślubny wykonany z lekko wiszącej wiązanki ładnie komponuje się z suknią syrenką.

Zdjęcia własne oraz Karoliny:

Spodobał ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz