You are currently viewing Jak przygotować się do wizyty w salonie?

Jak przygotować się do wizyty w salonie?

Przymierzanie i wybór sukni ślubnej to jeden z najprzyjemniejszych etapów przygotowań do ślubu i wesela. Mnóstwo krojów, tkanin i kolorów wywołuje przy pierwszych przymiarkach szybsze bicie serca, a znalezienie tej jedynej – nierzadko łzy wzruszenia. Jednak zanim nastąpi spotkanie wiele z Was niepotrzebnie się stresuje. Dziś rozwiewamy wszelkie wątpliwości na temat pierwszej wizyty w salonie sukien ślubnych!

Kiedy rozpocząć poszukiwania?

Jest to indywidualna kwestia funkcjonowania salonu sukien ślubnych. Jeśli suknie pochodzą z zagranicznych kolekcji minimalny czas na zamówienie sukni może sięgać nawet dwunastu miesięcy. Ogólnie przyjmuje się, że dobrze jest rozpocząć poszukiwania około dziewięć-sześć miesięcy przed planowaną datą ślubu, co zupełnie daje czas na znalezienie wymarzonej sukni ślubnej bez zbędnego stresu. W przypadku salonu BLANCA – jesteśmy w stanie uratować Was z opresji braku sukni ślubnej nawet parę tygodni przed planowaną datą ślubu.

Umawiać się czy się nie umawiać?

I znów jest to indywidualna kwestia obsługi salonu sukien ślubnych, ale z własnego doświadczenia podpowiemy, że warto swoją wizytę zaplanować z wyprzedzeniem, rezerwując konkretny dzień i godzinę w kalendarzu. Macie wtedy pewność, że żadna z wizyt nie nałoży się na siebie, a konsultantki będą całkowicie do Waszej dyspozycji. Umówienie wizyty zapewni spokój umysłu i więcej przyjemności ze spotkania.

W co się ubrać i jak się uczesać?

Do przymiarek sukien ślubnych nie wymaga się specjalnego ubioru, ważne, żeby strój był wygodny i żeby zdjęcie go nie sprawiało problemu. Dobrze jest się zaopatrzyć w cielisty lub biały zestaw bielizny – majtki z wyższym stanem i bezszwowy biustonosz. Dzięki wyżej zakończonym majtkom suknie ładniej będą układać się w talii. Na spotkanie nie trzeba iść w szpilkach. Można zabrać ze sobą swoje ulubione buty, zwłaszcza jeśli mają obcas podobny do tego planowanego w butach ślubnych, ale większość salonów udostępnia podczas przymiarek buty w różnych rozmiarach.

Dobrze jest przyjść na spotkanie bez makijażu lub w lekkim makijażu, tak aby zminimalizować ryzyko pobrudzenia sukni szminką czy podkładem. W kwestii ułożenia włosów radzimy postawić na fryzurę podobną do tej planowanej na dzień ślubu – da to najbardziej realne wyobrażenie komponowania się sukni z włosami czy to związanymi czy rozpuszczonymi.

Czy o czymś jeszcze trzeba pamiętać przed wizytą w salonie?

Przede wszystkim o dobrym humorze i szerokim uśmiechu! Przymiarki i wybór tej jedynej sukni ślubnej to ekscytujące przeżycie przynoszące mnóstwo frajdy. Warto też poprosić o towarzystwo i dobrą radę dwie-trzy bliskie osoby znające Wasz gust.

Mamy nadzieję, że Wasze obawy związane z pierwszymi przymiarkami sukien ślubnych odeszły w zapomnienie. Trzymamy kciuki za udane wybory i zapraszamy do umówienia wizyty!

Zdjęcia własne oraz Karoliny:

Karolina Zdebska Fotografia

Spodobał ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz