You are currently viewing Ślub w plenerze – wybierz odpowiednią suknię!

Ślub w plenerze – wybierz odpowiednią suknię!

Wiosna i lato sprzyjają urządzaniu przyjęć weselnych “pod chmurką” i coraz częściej się na takie decydujecie – piękno przyrody i ładna pogoda sprawiają, że dzień ślubu staje się urozmaicony i zapada w pamięci. Dziś można zorganizować ceremonię na plaży, w namiocie, w ogrodzie czy w lesie. Co jednak z wyborem sukni ślubnej na taki specyficzny ślub?

Drobne detale mogą ułatwić funkcjonowanie w sukni ślubnej na świeżym powietrzu, jednak tak naprawdę wciąż liczy się to, czy suknia ślubna będzie zgodna z Waszymi preferencjami i gustami, czy będzie odpowiednia dla sylwetki, a także to, czy pasuje do plenerowej scenerii ceremonii.

Suknie o kroju księżniczki

Czy można pogodzić ślub w plenerze z ubraniem okazałej sukni w typie księżniczki? Naszym zdaniem można, o ile przestrzeń będzie półowarta, na przykład pod namiotem, a miejsce ceremonii zostanie ozdobione dywanem. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść do ślubu w księżniczce – tren powinien pięknie ułożyć się przy marszu po dywanie, a tiule nie ucierpią na gładkiej nawierzchni, które są zazwyczaj kładzone przy przyjęciach pod namiotem. Księżniczki jednak mogą sobie nie poradzić przy ślubach w lesie czy na łące – istnieje spora szansa, że tkaniny przy nieostrożności ucierpią.

Koronkowe suknie ślubne

Zwiewne, lekkie i romantyczne – koronkowe suknie ślubne prezentują się cudownie, zapewniają miłą przewiewność w upalny dzień oraz pasują do przyjęć organizowanych na łonie natury, w stylu rystykalnym i boho.

Muślinowe suknie ślubne

Podobnie jak koronkowe suknie, świetnie się sprawdzą na świeżym powietrzu, a nieco cięższy niż tiule muślin poradzi sobie na piasku, trawie i ściółce leśnej. Przy tym jest zwiewny i oddychający. Muślin można połączyć z górą na cienkich ramiączkach, co jeszcze bardziej zapewni komfort w upalne dni. Błyszczący gorset będzie pasował do stylu glamour przyjęcia natomiast koronkowy – do rystykalnego!

Krótkie suknie ślubne

Przyjęcie w plenerze ma to do siebie, że sprzyja niekonwencjonalnym rozwiązaniom, w tym takim, które nie sprawdziłyby się zamkniętych przestrzeniach, na przykład kościele, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby “po chmurką” odsłonić nogi! Krótka suknia ślubna eksponuje zgrabne nogi, jest urocza, a jednoczenie eliminuje problem z zahaczaniem rąbkiem o nierówności terenu. Przy krótkiej sukni nie ma też katastrofy w przypadku niezbyt korzystnej pogody (odpukać!), podczas której nawierzchnia byłaby mokra od deszczu, brudząc długą suknię.

To prawda, że przy zaślubinach w plenerze trzeba pójść nieco na ustępstwa i dostosować swoją kreację do specyficznych warunków, nieprawdą jest jednak, że trzeba rezygnować ze swoich marzeń i oczekiwań co do sukni ślubnej. Jesteśmy zdania, że można pogodzić komfort, wygodę, piękny wygląd i funkcjonalność! W ofercie naszego salonu ślubnego w Bochni jest mnóstwo sukien, które z pewnością sprawdzą się w plenerze, a my jesteśmy po to, żeby znaleźć z Wami tę jedyną!

Zdjęcia własne

Spodobał ci się ten artykuł? Podziel się nim z innymi!

Dodaj komentarz